گروه:گوناگون
منبع:
تاریخ:1397/01/21 21:23
تعداد مشاهده:1797
مشکل در تولید باطری شرکت تسلا

با این که ماسک قول آن را داده بود که تولید این مدل به صورت تصاعدی خواهد بود اما با پایان سال 2017 همچنان خبری از تولید انبوه مدل 3 تسلا نیست. با توجه به گزارش های جدید کارخانه گیگافکتوری تسلا با مشکل در بخش تولید باطری مواجه شده است. گرچه تسلا بسیاری از این ادعاها را رد می کند.

 

طبق اطلاعاتی که کارکنان فعلی و سابق تسلا داده اند شرایط تولید باطری وخیم تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. به گونه ای که تسلا کارکنان شرکت پاناسونیک را برای این بخش قرض گرفته است.

در واقع به نظر می رسد حتی اگر تولید بخش های دیگر تسلا مدل 3 به سرعت مناسبی برسد تسلا در حال حاضر توانایی تولید باطری مورد نیاز آن ها را نخواهد داشت.

 کارکنان شرکت برای برخی از وظایف تولید باطری خودرو همانند ساختار بیرونی و کلاهک باطری که وظیفه نگه داری پک های باطری را دارند مناسب هستند اما در بخش سل های لیتیوم یونی به دلیل دقت بالایی که مورد نیاز است ماشین های تمام خودکار به انسان ها ارجحیت دارند.

در حال حاضر خطای انسانی می تواند وقت بسیار زیادی از تسلا بگیرد و به نظر می رسد این اتفاق در حال افتادن است. طبق صحبت های یکی از مهندسان تسلا وقتی که یک اشتباه رخ دهد همه مراحل دیگر را قطع می کند. در حال حاضر اغلب مشکل مربوط به کیفیت است.

 

 

 

بخش کنترل کیفیت نیز گزارش کرده که کارگران کم تجربه که از طریق یک آژانس استخدام وارد شرکت شده اند و در حین بازرسی و کنترل کیفیت بعضی از خرابی ها را از دست می دهند.

به همین دلیل بعضی از باطری های تسلا مدل 3 به مدت بسیار کوتاهی کار می کنند و یا احتمال آتش سوزی در آن ها بالاست.

 

 

 

گرچه سخنگوی شرکت تسلا ادعاهای مطرح شده در مورد کیفیت را رد می کند و اعلام می کند که در این مرحله بخش بیشتری از کار به صورت دستی در حال انجام است و در ادامه باید به سمت استفاده از ماشین های خودکار بیشتری برویم. کارمندان ما حتما نباید پیش زمینه ای در زمینه ساخت و تولید و محصولات مهندسی شده داشته باشند زیرا ما قبل از استخدام برنامه آموزشی و تمرینی بسیار خاصی را برای آن ها در نظر گرفته ایم و تمامی افراد از اهمیت اتصال سل های باطری به هم آگاه هستند.

در ادامه نیز مهندسان بسیار خاص ما این روند را دنبال می کنند و اگر مشکلی در این زمینه دیده شود قطعا عکس العمل مناسب را از خود نشان خواهند داد.

در هر صورت با توجه به تعداد بسیار کم تسلا مدل 3 های تولید شده، نمی توان نظر قطعی در مورد کیفیت و مشکلات احتمالی آن ها داد و باید دید که آیا تسلا مدل 3 های اولیه دچار مشکلی از این دست خواهند شد یا خیر. اگر اینطور نباشد دارندگان تسلا مدل 3 با اعتماد خاطر بیشتری از خودروی مطبوعشان استفاده خواهند کرد.

 
با دوستان خود به اشتراک بگذارید