گروه:لپ تاپ
منبع:
تاریخ:1398/04/04 13:11
تعداد مشاهده:145
5نکته افزایش عمر باطری موس (ماوس)

اگر احساس می‌کنید باطری موس بی سیم شما زود خالی می کند، بدانید راهکارهای ساده‌ای برای افزایش طول عمر باطری موس وجود دارد.

در جهان امروز ابزار های بی سیم جای ابزارهای باسیم را گرفته اند که موس و کیبورد بی سیم نیز از این قائله مستثنی نیستنداغلب این لوازم جانبی از عمر باطری کم ،رنج می‌برند که ما انسان‌ها نیز در این امر کم مقصر نیستیمطبیعی است که هیچ‌کس نمی خواهد، در حین انجام کار با رایانه شخصی، یکدفعه عمر باطری موس و کیبورد بی سیم تمام شودبا ما همراه باشید تا چند مورد از افزایش طول عمر باطری موس را به شما بگوییم.

۱در هنگام استفاده نکردن از ماوس آن را خاموش کنید.

هر ماوسی که به بازار می‌آید، دارای سوئیچی در زیر آن برای خاموش کردن موس استاگر موس شما دارای حالت خواب (sleep mode) می باشد، کوچکترین حرکت یا کلیک موس باعث می‌شود از این حالت خارج شود، بنابراین هرگاه می‌خواهید موس را داخل کیفتان قرار دهید، حتماً ابتدا آن را خاموش کنید.اما اگر شماهم فراموش میکنید که ماوس خود را خاموش کنید، راه حلی برای کمک به من و شما وجود دارد شما می‌توانید با تغییر در تنظیماتSystem Shutdown” وSystem Logoff” یک پیام صوتی خودکار که به شما یادآوری کند موس خود را خاموش کنید، ایجاد کنیدبرای انجام این کار در کنترل پنل به قسمت Change System Sound بروید. “Exit Windows” را انتخاب کرده و سپس فایل صوتی خود با فرمت wav را جایگزین آن کنیدتمام تنظیمات گفته شده را برایWindows Logoff” تکرار کنید، به این ترتیب همیشه یادتان خواهد ماند که موس بی سیم خود را خاموش کنید.

 

۲-از پد های روشن برای عمر بیشتر باطری موس خود استفاده کنید .

از ماوس خود در سطوح تیره یا شفاف مانند شیشه استفاده نکنید. این سطوح باعث می شود که سنسور از قدرت بیشتری استفاده کند.از آنجا که این سنسور مهم ترین نقش را در موس بازی می کند، می تواند اثر منفی بر عمر باطری داشته باشدبنابراین همیشه توصیه می‌شود با استفاده از موس پدهای با رنگ روشن، باعث افزایش طول عمر باطری موس خود شوید.

 

۳نوع باطری مورد استفاده در موس

باطری های آلکالاین یا باطری های قلیایی بهترین نوع باطری می باشد، چون نه تنها عمر بیشتری دارند، بلکه حتی ولتاژ مورد نیاز برای کار کردن موس را تولید می کنندهمچنین پیشنهاد شده است که از انواع مارک های مختلف باطری در یک موس استقاده نکنیدهمچنین اطمینان حاصل کنید که باطری ها نشت نکنند، معمولا باطری آلکالاین نشت نمی کند، اما همیشه بهتر است از این موضوع مطمئن شوید.


باطری هایی که ما به شما پیشنهاد میکنیم از برند وارتا،جی پی،کملیون وتوشیبا میباشد.

۴نزدیک کردن موس به منبع ارسال سیگنال

خب میرسیم به این موضوع که هر چه موس از منبع ارسال سیگنال (nano receiver) فاصله داشته باشد، به قدرت بیشتری احتیاج داردگیرنده نانو (nano receiver) یا همان دانگل موس، گیرنده بسیار کوچکی است که همراه موس بی سیم است و ما آن را به پورت USB وصل می‌کنیمهمچنین اطمینان حاصل کنید که گیرنده نانو و موس هر دو در یک سطح قرار دارند.

۵ استفاده از تنظیمات Group Policy Editor

اگر شما یک کاربر حرفه‌ای رایانه هستید و با Group Policy Editor در سیستم عامل ویندوز آشنایی دارید، می توانید یک هشدار را تنظیم کنید، به شما یادآوری کند که هر بار که می‌خواهید کامپیوترتان را خاموش کنید، ابتدا و قبل از آن موس را خاموش کنید.

هر کدام از این نکته های بالا به طریقی باعث افزایش طول عمر باطری موس می‌شوند و راهکارهای ساده‌ای در مورد اینکه چگونه عمر باطری را افزایش دهیم را در اختیار ما قرار می‌دهنداما برای بهتر نتیجه گرفتن، شما می‌توانید ترکیبی از این موارد را مورد استفاده قرار دهیدشبیه به رانندگی با ماشین، هر چقدر که روش‌های مطرح شده را آزمایش و خطا کنید، بیشتر و بهتر روش بهینه نگه‌داری باطری را فراخواهید گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید