گروه:موبایل و تبلت
منبع:دیجیاتو
تاریخ:1397/03/21 21:52
تعداد مشاهده:2157
کیبورد گوگل به حالت حفظ باطری مجهز می‌شود

کیبورد گوگل که با نام جی‌بورد هم آن را می‌شناسیم، در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های کیبورد دنیاست. گوگل از زمان ارائه این کیبورد برای اندروید و آی او اس توجه ویژه‌ای به به‌روز نگه داشتن آن داشته و ماهی نبوده که آپدیت قابل توجهی برایش ارائه نکند.

 

در همین راستا، غول موتورهای جستجو این روزها مشغول تست قابلیت‌هایی است که می‌توانند کیفیت و عملکرد جی‌بورد را بیش از پیش ارتقاء بدهند. یکی از این قابلیت‌ها حالت حفظ باطری یا Battery Saver است که می‌توانید در آخرین نسخه بتای کیبورد گوگل به آن دسترسی داشته باشید.

 

با فعالسازی این حالت، جی‌بورد هنگامی که مشغول تایپ هستید با سوئیچ به حالت تاریک انرژی باطری کمتری مصرف خواهد کرد. همچنین در این حالت قابلیت‌های دیگری که مصرف باطری زیادی دارند هم غیر فعال می‌شوند.

 

بنابر گفته گوگل، حالت حفظ باطری در جی‌بورد به صورت دستی فعال می‌شود و هر لحظه که بخواهید قادر به غیر فعال کردن آن خواهید بود. همچنین قابلیت جدید دیگری هم قرار است کمبود فضای ذخیره‌سازی در موبایل را به شما هشدار بدهد.

 

کیبورد گوگل ظاهرا در آینده به یک ابزار OCR درون‌برنامه‌ای هم مجهز خواهد شد تا به لطف آن بتوانید با گرفتن دوربین به سمت یک نوشته چاپی، آن را بلافاصله به یک متن قابل ویرایش در فیلد تایپ کیبورد تبدیل کنید؛ قابلیتی که می‌تواند زحمت تایپ را به میزان زیادی از دوشتان بردارد.

 

و در نهایت گزینه‌ای هم برای اضافه کردن استیکر به علاقه‌مندی‌ها خواهید داشت که برای طرفداران استیکرها می‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای باشد.با دوستان خود به اشتراک بگذارید