گروه:گوناگون
منبع:
تاریخ:1397/05/18 21:21
تعداد مشاهده:594
چگونه هوش مصنوعی بر زندگی شما اثر می گذارد

رشد و ایمنی AI

انتظار می رود تا سال 2030، AI تا 15.7 تریلیون دلار برای اقتصاد جهانی سرمایه گذاری کند. پس ما همه کارهایمان را از دست خواهیم داد؟ چه نوع سیستم های AI در خانه ما نیاز داریم؟ این سوالاتی است که دانشمندان و مهندسان سعی در پاسخ دادن دارند. تمام رهبران صنعت، از جمله الون ماسک، بیل گیتس، استیو ووزنیاک و استیون هاوکینگ، قبلا نگرانی خود را از استفاده از AI برای اهداف مخرب ابراز کرده اند.

برخی از دانشمندان ادعا می کنند که هوش مصنوعی هوشمندتر از انسان ها می شود. با این حال، نظرات در این مورد متنوع هستند، اما هیچ بحثی وجود ندارد که وابستگی به AI در حال افزایش است. هنگامی که شما Uber را از طریق Siri سفارش می دهید، از AI استفاده می کنید. شرکت های مالی از AI برای شناسایی تقلب استفاده می کنند. از آنجایی که آنها می توانند مقدار زیادی اطلاعات را ذخیره کنند، AI با ارائه بهترین راه حلها، تجزیه و تحلیل و حل مشکلات آب و هوایی را کمک خواهد کرد. در ادامه، تاکید بر ایجاد خانه های هوشمند در امید بهبود خانه با افزایش امکانات موجود است.

چگونه هوش مصنوعی امروز استفاده می شود؟

اگر شما در خرده فروشی یا تجارت الکترونیک کار می کنید، احتمالا شما یک سیستم AI دارید که در هنگام سفارش سهام و مقایسه تامین کنندگان برای شما به شما اطلاع می دهد. موتورهای جستجو یک مثال اصلی از چگونگی استفاده از AI امروز است، روبات ها می توانند از طریق میلیون ها وب سایت هر روز برای فهرست بندی و رتبه بندی صفحات بر اساس محتوا کارخود را انجام دهند. این چیزی است که ما به عنوان بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) شناخته ایم.
در امور مالی شما باید هر روز ساعت ها وقت خود را صرف انجام معامله ها کنید.  سیستم های هوش مصنوعی می توانند در عرض چند دقیقه یا حتی چند ثانیه انجام دهند. مثال دیگر استفاده autopilot در یک هواپیما است.

آیا رباتها در آینده ما را کنترل خواهند کرد؟بعید به نظر می رسد، متخصصان می گویند. ربات قادر نخواهد بود ما را در کنترل داشته باشد که نیاز به ورودی از ما دارد. ما همیشه می توانیم برای یادگیری در ربات ها محدودیت ایجاد کنیم و از مکانیسم اتوماتیک خاموش شدن برای بستن عملیات خود استفاده کنیم.


تست مورد نیاز برای اطمینان از ایمنی

مهم است که در هنگام برخورد با AI ایمن باشید زیرا این یک زمینه در حال توسعه است. یک ضرورت ضروری برای حفظ کنترل AI به ما کمک می کند. برای این، ما باید آزمایش های گسترده ای انجام دهیم و تنها پس از آنکه مدل ها آزمون های شبیه سازی را گذراندند، ما می توانیم در مورد استفاده از AI در سطح شخصی فکر کنیم. دلیل این است که چنین روباتهای AI دخالت انسانی را نخواهند داشت. بنابراین، باید اطمینان حاصل کرد که ایمنی پرسنل درگیر و ماشین آلات تحت تأثیر قرار نگرفته است.
طراحی هوشمندانه سیستم های هوش مصنوعی شامل تفکر شناختی است. ما می توانیم ماشین هایی را برای تفکر شناختی با استفاده از یادگیری ماشین برنامه ریزی کنیم، اما آنها نمی توانند عشق و یا سایر احساسات را نمایش دهند.


منبع : techmatador

با دوستان خود به اشتراک بگذارید