گروه:موبایل و تبلت
منبع:
تاریخ:1397/07/19 20:56
تعداد مشاهده:638
چگونه سلامت باطری آیفون را چک کنیم؟

حتما متوجه شده‌اید پس از چند ماه استفاده از گوشی‌ هوشمندتان، عملکرد باطری دستگاه ضعیف‌تر میشود و مثل روز اول خوب شارژ نگه نمی‌دارد. این خاصیت باطری‌های لیتیوم یونی است که پس از بارهای پر و خالی شدن ضعیف میشوند و ظرفیت ذخیره‌سازی آنها کاهش می‌یابد.

 

اپل برای هر یک از دستگاه‌های خود، از جمله آیفون، عمر باطری مشخصی تعریف کرده است و به کاربران توصیه می‌کند، در صورت پایان یافتن عمر مفید تعیین شده، اقدام به تعویض باطری دستگاهشان کنند.

 

باطری دستگاهای اپل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در پایان عمر مفیدشان به 80 درصد ظرفیت اصلی برسند. با پایان یافتن عمر مفید باطری، یا گذر از تعداد چرخه‌های تعیین شده، باز هم می‌توان به استفاده از آن باطری ادامه داد؛ ولی دیگر کارایی خوبی نخواهد داشت و بر عملکرد دستگاه تاثیر خواهد گذاشت.

 

اپل عمر باطری دستگاهایش را بر اساس Cycle یا چرخه می‌سنجد. هر بار باطری دستگاه شما 100 درصد شارژ شود اپل آن را یک Cycle در نظر می‌گیرد. به یاد داشته باشد حتی اگر یک بار دستگاه خود را 25 درصد شارژ کنید و بار دیگر آن را 75 درصد شارژ کنید باز هم در مجموع یک چرخه با شارژ 100 درصد در نظر گرفته میشود.


برای پیدا کردن تعداد چرخه‌های باطری دستگاه خود می‌توانید به اطلاعات باطری دستگاهتان مراجعه کنید و عدد نوشته شده مقابل Cycle Count را ببینید. مشخصا هرچه تعداد چرخه‌های باطری کمتر باشد سلامت باطری در وضعیت بهتری قرار دارد و بالعکس.

 

در برخی از آی‌دیوایس‌های قدیمی اپل امکان مشاهده Cycle Count در خود دستگاه وجود ندارد. در چنین شرایطی می‌توانید با کمک گرفتن از برنامه coconut Battery (در مک) و برنامه iBackupBot (در ویندوز) تعداد چرخه‌های باطری دستگاهتان را بیابید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید