گروه:موبایل و تبلت
منبع:
تاریخ:1397/09/19 12:41
تعداد مشاهده:709
چگونه ایفون خود را کالیبره کنیم؟

ساسا کاربران آیفون های اپل همیشه با باطری دستگاه خود مشکل دارند و نمی توانند در طول روز با میزان شارژدهی دستگاه خود کنار بیایند. کاربران باید به طورکلی در طول یک مدت استفاده از گوشی خود همیشه باطری آن را بروزرسانی و کالیبره نمایند تا بتوانند بیشترین میزان شارژدهی را دریافت نمایند. این سوال شاید تاکنون برای بسیاری از کاربران گوشی های آیفون مطرح شده باشد که چگونه می توانند باطری دستگاه خود را کالیبره کنند؟

 

طول عمر کم باطری یکی از مسائلی به حساب می آید که اساسا با آن همیشه مشکل داریم. مهم نمی باشد که از کاربران گوشی های آیفون باشید و یا گوشی‌ های اندرویدی، در صورتی که مدت زمان بسیاری از گوشی هایتان استفاده نمایید، خیلی بعید می باشد تا بتوانید آن را برای یک روز تمام استفاده نمایید ولی شاید جالب باشد که بدانید کالیبره نمودن باطری گوشی های آیفون می‌ تواند تاثیر بسزایی بر روی طول عمر باطری گوشی های کمپانی اپل داشته باشد.

 

در این بخش با مجله باطریهمراه باشید تا این روش را برای شما شرح دهیم و سپس با ارائه‌ی 6 روش ساده، طریقه ی بهره‌ مندی از آن در گوشی های آیفون‌ را توضیح خواهیم داد.

 

دلیل اینکه باید باطری گوشی های آیفون را کالیبره کنیم، چیست؟

کالیبره نمودن باطری گوشی های آیفون به شکل عجیبی در بهبود طول عمر باطری تاثیر گذار می باشد. البته هنوز افراد بسیاری از ویژگی های این کار بی خبر هستند و همچنین تنها تعداد کمی از کاربران این گوشی های هوشمند قدم‌ های موردنیاز برای استفاده از این فرآیند را طی می نمایند. زمانی که باطری دستگاه خود را کالیبره نکرده باشید، احتمال دارد تا درصد‌های نادرستی را در صفحه نمایش گوشی تان مشاهده نمایید، شارژ گوشی‌ تان سریع تر تمام شود و اساسا طول عمر باطری آیفون شما کاهش یابد. در صورتی که روزی مشاهده کردید آیفون شما سریعا درصدش به صفر رسید، تنها دلیلش عدم کالیبره نمودن باطری دستگاهتان می باشد.

 

اساسا توصیه می کنیم که به طورکلی طی یک ماه حداقل یک بار، باطری آیفون های خود را کالیبره نمایید. لازم به ذکر است که هرچه بتوانید این کار را در مدت زمان های کمتری به انجام برسانید، می توانید نتیجه‌ ی بهتری دریافت کنید.

 

پیش نیازهای کالیبراسیون آیفون

یکی از مواردی که حتما باید پیش از آغاز نمودن فرآیند کالیبراسیون به انجام برسانید، این است که باید یک سری ویژگی ها و قابلیت های دستگاه را خاموش کنید تا به باطری آیفون شما کمک کند که فشار کمتری ار تحمل کند. لازم به ذکر است که می توانید پس از انجام فرآیند کالیبراسیون دوباره این قابلیت ها را فعال نمایید.

 

سرویس مسیریابی آیفون خود را غیرفعال کنید

وارد Settings شوید

Privacy  را انتخاب کنید

بر روی گزینه ی Location Services کلیک کنید

گزینه ی مذکور را غیرفعال نمایید


کالیبره کردن باطری آیفون

 Background Refresh را غیرفعال نمایید

وارد Settings شوید

General  را انتخاب کنید

بر روی گزینه ی Background App Refresh کلیک کنید

پارامتر مقابل این گزینه را بروزرسانی کرده و گزینه ی Off را انتخاب کنید.


کالیبره کردن باطری آیفون

 نور صفحه نمایش خود را کاهش دهید

وارد Settings شوید

گزینه ی Display and Brightness را انتخاب کنید

اسلایدر مقابل را به سمت چپ کشیده و روشنایی را به کمترین میزان تغییر دهید.


کالیبره کردن باطری آیفون

 بروزرسانی اتوماتیک را غیرفعال کنید

وارد Settings شوید

گزینه ی iTunes and App Store را انتخاب نمایید

Updates  را غیرفعال کنید

در این بخش لازم است تا از غیر فعال بودن گزینه ی Low-power مطلع گردید.

 

-1 در ابتدا باید باتری آی‌دیوایس ما به طور کامل خالی شده و دستگاه خاموش شود. بنابراین تا زمانی که باتری شما خالی نشده به کار به آن ادامه دهید.

 

۲- بعد از خالی شدن باتری، آن را به شارژر خود متصل کرده و بگذارید تا ۱۰۰ درصد شارژ شود و بعد از رسیدن به این میزان یک ساعت به شارژر متصل بماند.


 

 

۳- بعد از یک ساعت آی‌دیوایس را از شارژر جدا نموده و به طور طبیعی با دستگاه کار کنید تا دوباره شارژ آن به صفر رسیده و دستگاه خاموش شود. دقت کنید که در بین این زمان به هیچ وجه دستگاه خود را به شارژر متصل نکنید.

 

۴مرحله دو را دوباره تکرار کنید و این بار کمی بیش از یک ساعت شارژر را بعد از رسیدن به ۱۰۰ به دستگاه متصل نگه‌ دارید.

 

۵- تمام :) با انجام این مراحل اکنون باتری دستگاه شما کالیبره شده است.با دوستان خود به اشتراک بگذارید