گروه:لپ تاپ
منبع:
تاریخ:1398/04/02 12:40
تعداد مشاهده:183
وایو،نشان رایانه های سونی

وایو، به  انگلیسی : VAIO نشان رایانه های سونی است، که در سال ۱۹۹۷ توسط تیموتی هانلی، شروع به کار کرد.

شرکت سونی در دهه ۱۹۸۰ شروع به تولید کامپیوتر نمود، ولی تنها در بازار ژاپن محصولات کامپیوتری خود را عرضه می‌کرد. تولید و عرضه بین‌المللی کامپیوترهای سونی، در سال ۱۹۹۶ آغاز شد.

نخستین تولیدات سونی شامل رایانه‌های شخصی (پی‌سی) بود، که توسط شرکت زیرمجموعه آن، که با نام ویدئو آئودیو اینتگریتد اوپریشن به انگلیسی: Video Audio Integrated Operation به معنی عملیات یکپارچه سمعی بصری در ایالات متحده راه‌اندازی شده بود، تولید می‌گردید. برند وایو از مختصر شده نام این شرکت، گرفته شده است. همچنین لوگوی وایو، از دو بخش تشکیل‌شده، که حروف وی و ای (VA) نشانگر موج آنالوگ و آی و او (IO) نمایانگر کدهای صفر و یک یا کدهای دودویی می‌باشد.

سونی کسب و کار کامپیوتر خود را در فوریه ۲۰۱۴ به شرکت سرمایه گذاری شرکای صنعتی ژاپن Japan Industrial Partners به عنوان بخشی از تلاش‌های بازسازی برای تمرکز بر روی دستگا های تلفن همراه به فروش رساند.

 

با مرور زمان باطری های لپ تاپ ، کم کم دیگر آن کارکرد اولیه را ندارند. ابتدا میزان نگهداری شارژشان پایین می آید، شارژ شدنشان طول می کشد، بعد یک علامت ضربدر روی علامت باطری لپ تاپ پیدا می شود و بعد از مدتی هم بدون اتصال به برق، کمتر از چند دقیقه بیشتر شارژ نگه نمی دارند. وقتی به این جا رسیدید، یعنی زمانی است که باید باطری لپ تاپ را باید عوض کنید. راه حل موقتی و نامطمئن دیگری هم وجود دارد و آن هم اتصال مستقیم لپ تاپ به برق است. اگر چه به نظر می رسد که مشکل تا حد زیادی حل شده است، اما فقط کافی است چند بار کاهش و افزایش جریان برق، قطعی برق و... به وجود بیاید تا سخت افزارهای داخلی لپ تاپ آسیب جدی ببینند. شاید خرید یک باطری جدید هزینه چندانی نداشته باشد، اما سوختن CPU یا رم دستگاه، هزینه های خیلی بیشتری خواهند داشت. با خرید یک باطری لپ تاپ، نه تنها می توانید جلوی این اتفاقات دردناک را بگیرید و عمر لپ تاپ را افزایش دهید، بلکه دیگر لازم نیست برای استفاده از لپ تاپ دنبال یک پریز برق بگردید


تعداد سلول های باطری 

باطری های لپ تاپ با توجه به میزان نگه داری شارژشان مقایسه می شوند. رابطه مستقیمی هم بین مدت زمان نگهداری شارژ و تعداد سلول های باطری وجود دارد. هر چه قدر تعداد سلول هل بیشتر باشد، مدت زمانی که شارژ نگه می دارد نیز بیشتر است. به عنوان مثال، باطری 9 سلولی مدت زمان بیشتری لپ تاپ را روشن نگه می دارد تا یک باطری 6 سلولی. البته با افزایش تعداد سلول ها، اندازه باطری نیز بزرگتر می شود که مشکل خاصی نیست. فقط قیمت آن کمی بالاتر خواهد بود

این باطری لپ تاپ Sony VAIO BPS13 ، یک باطری لیتیوم یونی Li-ion و 6 سلولی و ولتاژ آن 11.1 است. ظرفیت این باطری 5200 میلی آمپر بر ساعت است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید