گروه:گوناگون
منبع:
تاریخ:1397/10/26 14:01
تعداد مشاهده:365
مناسب ترین باطری فشار سنج کدام است؟؟؟؟

دستگاه فشارسنج چیست؟

وسیله ای قبل اعتماد برای سنجش و مراقبت پزشکی در جهت تعیین فشار خون بدن است. دستگاه هایی که فشار را با استفاده از ستون جیوه به عنوان فشار سنج دستی و یا به صورت خودکار با فشارسنج دیجیتالی ثبت می کنند، فشارسنج جیوه ای انتخاب معمولی برای تمام این سال ها بوده و هنوز “استاندارد طلایی” برای خواندن فشار خون است. با این حال، جیوه سمی است و محصولات حاوی جیوه ممنوع است که به تازگی استفاده از در حال کم شدن است.

 

دستگاه های فشارسنج جایگزین وجود دارند، اما باید با اعتبار سنجی، نگهداری و با آموزش مناسب مورد استفاده قرار گیرند. به طور خاص، سنسورهای جیوه ممکن است هنوز برای دستگاه های مرجع مفید باشند. فشارسنج برای انواع مختلفی از شرایط و انواع بیماری ها استفاده می شود. تداوم استانداردهای اندازه گیری نیز برای مطالعات اپیدمیولوژیک دراز مدت حیاتی است. آیا می توان از دستگاه های دیگری برای اندازه گیری فشار خون جیوه استفاده کرد یا خیر، و آیا خطرات در انجام این کار وجود دارد؟ با این حال نسل جدید آنها، دستگاه های فشارسنج دیجیتالی هستند.

 

معرفی

کمیسیون اروپایی در سال ۲۰۰۹ فروش دستگاه های اندازه گیری حاوی جیوه را به عموم مردم ممنوع کرد زیرا جیوه فلز سمی است. با این حال، رایج ترین دستگاه های اندازه گیری فشار خون به دلیل پ ممنوعیت، اجازه استفاده مداوم از آنها در مراکز مراقبت های بهداشتی و پزشکی حذف شدند. این ممنوعی موقت بوده است، تا بررسی بیشتر شواهد در مورد اثر بخشی دستگاه های جایگزین برای اندازه گیری فشار خون صورت گیرد. مهم نیست که اندازه گیری های دقیق را برای استفاده در تشخیص و تحقیقات پزشکی حذف کنیم، بلکه جیوه را در محیط زیست به حداقل برسانیم. چرا شناختن فشار خون مهم است؟

فشار خون بالا یکی از بزرگترین مشکلات پزشکی جهانی است. اندازه گیری دقیق فشار خون برای تشخیص پزشکی، پیشگیری و درمان بیماری ضروری است. فشار خون بالا موثر در بیماری قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه است. ضبط و اندازه گیری فشار خون نیز بخش مهمی از مطالعات اپیدمیولوژیک درازمدت است که اهمیت فشار خون بالا را به عنوان عامل خطر در بیماریهای قلبی عروقی تایید کرده است.

اندازه گیری فشار خون به طور معمول در کلینیک انجام می شود، و هر کسی که فشار خون بالا را در هر بازدید اندازه گیری می کند، برای بار دوم  نیز عملیات اندازه گیری برای صحت موضوع دوباره صورت می گیرد. امروزه استفاده از نظارت بر فشار خون خانگی و نظارت ۲۴ ساعته در حالیکه بیمار روال روزانه خود را می گذراند، هم اکنون افزایش یافته است. مطالعات اپیدمیولوژیک دراز مدت نیاز به اندازه گیری فشار خون سازگار را دارد اگر داده ها معتبر باشند، بنابراین اگر دستگاه مشابهی را که تحت مطالعه است با دقت در نظر گرفته شود، باید با دقت به کار برد.

 

اندازه گیری چه مقدار سخت است؟

 

اندازه گیری فشار خون همیشه سر راست نیست. این معمولا به طور غیر مستقیم اندازه گیری می شود، از فشار در یک کاف که در اطراف آرنج بسته می شود و جریان خون را در یک شریان متوقف می کند. شایع ترین روش های معمول شنیدن صدای نبض به دلیل جریان خون است، مهارتی که باید آموخته شود. اشتباهات ممکن است از خطای اپراتور، استفاده نادرست از تجهیزات و نگهداری ناکافی صورت گیرد.

 

روش های جایگزین  این دو اندازه گیری حیاتی را نشان می دهد: فشار سیستولیک، زمانی که قسمت اصلی پمپاژ خون از قلب به شریان های اصلی است و دیاستولیک، زمانی که قلب در میان ضربات آرام است و خون دوباره به قلب باز می گردد. این ها باید از الگوی پیچیده ای از نوسانات فشارهای شریانی استفاده شود. فشار خون فرد نیز در طول روز و حتی بین ضربان قلب متفاوت است و ممکن است در صورت بروز مشکل عصبی افزایش یابد. در برخی از گروه ها مردم بیماران مبتلا به ضربان قلب نامنظم، سالمندان، کودکان، زنان باردار یا فقط افراد با دست های بزرگ ممکن است نتایج متفاوت باشد.

 

چه ابزار اندازه گیری جایگزینی وجود دارد؟

دستگاه فشارسنج جیوه ای برای اندازه گیری فشار خون برای چندین دهه مورد استفاده قرار گرفته است. این واقعیت با استفاده از میلی متر جیوه در ستون جیوه به عنوان واحد جهانی برای ثبت فشار خون ثبت شده است. تعدادی از گزینه ها وجود دارد. بعضی از افراد هنوز بر روی گوش دادن (گوش دادن به صداهای نبض خون) تکیه می کنند یا از روش های مختلف برای اندازه گیری فشار در کاف استفاده می کنند. بعضی از روش های دیگر سنجش اندازه گیری، به صورت دیجیتالی استفاده می کنند، فشارسنج دیجیتالی بیشتر برای استفاده در منزل و نظارت بر فشار خون برای یک دوره طولانی مناسب است.

 

 گزینه های دقیق تر چیستند؟

محدودیت ها و منابع بالقوه عدم صحت سوسپانسیون جیوه به خوبی درک می شود. به طور کلی به رسمیت شناخته شده است، ولی هنگامی که به درستی کالیبراسیون شود هنوز هم بهترین دستگاه اندازه گیری هستند. جایگزین هایی که تحت شرایط مشابه هستند نیز در استفاده عادی دقیق هستند به مانند فشارسنج های دیجیتالی. آنها قابل حمل بوده و در دو نوع مچی و کلاف دار برای بستن به بازو موجود هستند. برخی از دستگاه های فشارسنج نیز عقربه ای هستند در دسته فشارسنج های دستی قرار دارند که از طریق فشار هوا عقربه روی صفحه مدرج حرکت می کند که هر درجه آن نشان دهنده یک میلیمتر جیوه است. اینها هم ارزان و هم قابل حمل هستند.

چگونه دستگاه های جدید برای دقت آزمایش می شوند؟

تمام دستگاههای فشار خون باید روی فشار سنج مرجع آزمایش شوند. محدودیت ها و منابع بالقوه عدم صحت سوسپانسیون جیوه به خوبی درک می شود. تعدادی از استانداردهای بین المللی برای آزمایش آنها وجود دارد که آخرین آنها بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۹ توسط سازمان های استاندارد بین المللی ISO و IEC منتشر شده است. علاوه بر این، اعتبار سنجی بالینی توصیه می شود، و پروتکل های موجود برای اعتبار سنجی بالینی، همه تماس ها را برای دستگاه های خودکار بر علیه جیوه ارزیابی می کند تا دستگاه هایی جایگزین خلق شوند. با این حال استفاده از دستگاه فشارسنج های دیجیتالی و عقربه ای می تواند بسیار مطمئن باشد. 

بهترین باطری که میتوانید برای دستگاه فشار سنج خود استفاده کنید چیست؟

در بیشتر دستگاه های  فشارسنج از باطری های قلمی استفاده میشود.

دستگاههای فشارسنج به دلیل اینکه به ولتاژ بالایی نیاز دارند قطعا باطری های معمولی گزینه به صرفه ای نیست.

به همین خاطر پیشنهاد ما برای شما استفاده از باطری های آلکالاین است که در اینجا بهترین پیشنهاد ما به شما پس از آزمون و خطا با باطرهای مختلف باطری آلکالاین Max Tech Varta  میباشد.

 

مشخصات فنی این باطری

ارتفاع : 50.5

قطر : 14.5

 

ولتاژ  : 1.5 ولت

ساختار: آلکالاین

کد مشترک : LR6

وزن : 95.2  

سایز : AA


با دوستان خود به اشتراک بگذارید