گروه:لپ تاپ
منبع:
تاریخ:1396/12/23 19:05
تعداد مشاهده:901
فرمول عجیب مایکروسافت برای افزایش طول عمر باطری لپ‌تاپ

کاربران از لپ‌تاپ خودشان به شکل‌های مختلف استفاده می‌کنند. عده‌ای به کار ویرایش عکس، ویدیو‌ و صدا مشغول هستند. گروهی هم برای کارهای عمومی‌تر مانند تایپ‌کردن از این محصولات استفاده می‌کنند. بسیاری از کاربران هم تنها برای انجام دادن کارهای معمولی مانند گشت و گذار در اینترنت، گوش دادن به موسیقی و تماشای فیلم از لپ‌تاپ خودشان استفاده می‌کنند.

کارهای مختلف باعث می‌شوند که باطری لپ‌تاپ دیرتر یا زودتر به پایان برسد. شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که قصد دارد رفتار کاربران را مورد بررسی قرار دهد تا بتوان به وسیله آن مصرف باطری را بهینه کرد. این کار باعث خواهد شد که باطری مدت زمان بیشتری دستگاه را روشن نگه‌دارد. مایکروسافت با این کار سعی دارد الگوهایی را به وجود بیاورد که به وسیله آن‌ها لپ‌تاپ متوجه می‌شود که چه استفاده‌ از آن می‌شود و به همین دلیل باطری را به شکلی تنظیم می‌کند که بتواند مدت زمان بیشتری دستگاه را روشن نگه‌دارد.

 

این شرکت چند باطری مختلف که برای کارهای گوناگون طراحی شده بودند را به وسیله کاربران متعدد مورد آزمایش قرار داده است. هرکدام از کاربران کارهای مختلفی را انجام می‌دادند. سیستم‌عامل رفتار کاربران را بررسی کرده و نتایج مختلفی را در اختیار کارمندان مایکروسافت گذاشته است.

 

تا این لحظه مشخص شده که این پروژه در مرحله آزمایشی قرار دارد و نتایج خوبی هم به دست آورده است. این گروه از شرکت مایکروسافت قصد دارند نتایج تحقیقاتی که انجام داده‌اند را در انجمن ماشین‌های حسابگر (ACM) منتشر کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید