گروه:موبایل و تبلت
منبع:جی اس ام
تاریخ:1396/08/29 10:53
تعداد مشاهده:992
شیائومی Mi Mix 2 یکی از رقبای اصلی iPhone X وارد بازار ایران شد

شیائومی بسیار زودتر از دیگر کمپانی‌های معروف تولید کنندهگوشی‌ هوشمند مانند اپل، سامسونگ و ال‌جی دست به تولید پرچمدار با صفحه‌نمایش کمحاشیه زد. آبان سال گذشته (۱۳۹۵) زمانی که نسل اول می میکس برای نخستین بار معرفیو روانه بازار شد همه شگفت زده شدند که یک گوشی هوشمند تا چه حد می‌توان از حاشیهکمی در اطراف صفحه‌نمایش برخوردار باشند. در آن زمان به می میکس لقب آینده آیفونرا می‌دادند. شیائومی  نیز بی کار ننشست وپس از گذشت یک سال نسل جدید این گوشی زیبا را با نام می میکس ۲ معرفی کرد.


حال پساز گذشت چند ماه از تولید و عرضه رسمی این گوشی، شاهد ورود آن به بازار کشورمانهستیم. می میکس ۲ با توجه با قیمت ۵۰۰ دلاری که در بازارهای جهانی دارد، در ایراننیز با قیمت خوبی به فروش می‌رسد. البته هنوز عرضه این گوشی به صورت رسمی باگارانتی و پشتیبانی رسمی شرکت اسوشید تجارت آغاز نشده است اما با این حال نیز یکیاز بهترین پرچمداران ۲۰۱۷ با ارزش خرید بسیار بالا در بازار ایران محسوب می‌شود،البته به شرطی که بتوانید آن را در بازار کشورمان پیدا کنید! چرا که این گوشی دربازار به صورت محدود وارد شده و یافتنش نسبت به دیگر پرچمداران کمی مشکل است.


از لحاظ ظاهری در نگاه اول شیائومی می میکس ۲ ممکن است حاشیه کمتری در اطراف صفحه‌نمایش نسبت به آیفون X داشته باشد.دلیل اصلی این موضوع این است که در می میکس ۲، دوربین و دیگر سنسورهای قاب جلویگوشی را به پایین صفحه‌نمایش منتقل شده است و همانند آیفون X دیگر خبری ازنوار مشکی رنگ در بالای صفحه‌نمایش آن هم وسط نیست! اما اگر دقیق‌تر به این موضوعبپردازیم، متوجه خواهیم شد که آیفون X با آن نوار مشکی رنگ زشت در بالای صفحه‌نمایش باز هم کم‌حاشیه‌تر از می میکس ۲ است.

گوشیاندازه صفحه‌نمایشنسبت اندازه صفحه‌نمایش به بدنه
iPhone X۵.۸ اینچ۸۲.۹٪
Mi Mix 2۵.۹۹ اینچ۸۰.۸٪
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تصاویر مرتبط
Image