گروه:اپلیکیشن
منبع:Gadget News
تاریخ:1396/11/23 19:11
تعداد مشاهده:2746
دومین نسخه بتا iOS 11.3 حاوی قابلیت بررسی سلامت باطری است

دومین نسخه بتا iOS 11.3 در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفت. این نسخه دارای یک قابلیت بررسی سلامت باطری به نام Battery Health است که می‌تواند عملکرد و میزان کارایی باطری گوشی شما را بررسی کند.

 

اپل شب گذشته دومین نسخه بتا iOS 11.3 را برای توسعه دهندگان خود منتشر کرد. این نسخه آی او اس از آنجایی بسیار جذاب‌تر از نسخه‌های پیشین است که اپل راه حلی به نام Battery Health را در آن گنجانده تا شما بتوانید سلامت باطری گوشی خود را بررسی کرده و توسط قابلیتی به نام Peak Performance Capability آن را کنترل کنید.

 

اپل با تاکید زیادی در جلوی نام این قابلیت از عبارت Beta یا همان آزمایشی استفاده کرده است، بنابراین نمی‌توان همین حالا از آن بهره‌مند بود و باید در مرور زمان منتظر تغییراتی باشیم که استفاده از آن در طریقه مصرف ما از گوشی به وجود خواهد آورد. گفته می‌شود برای آیفون 6 به بعد، iOS 11.3 این قابلیت‌های جدید اضافه خواهد شد تا شما از سلامت باطری گوشی خود باخبر بوده و بدانید چه زمانی نیازمند تعویض باطری خواهد بود. این قابلیت را می‌توانید از مسیر Settings > Battery > Battery Health (Beta) بیابید.

 پیش از هر چیزی باید قوانین قابلیت Battery Health را بدانید:

 

مدیریت عملکرد به صورت پیشفرض خاموش است، در نتیجه گوشی شما مستعد خاموش شدن‌های ناگهانی است.

مدیریت عملکرد پس از خاموش شدن غیرمنتظره، همراه یک باطری تقلیل یافته به صورت خودکار روشن خواهد شد.

اگر مدیریت عملکرد را خاموش کنید شما نمی‌توانید آن را فعال کنید. آن زمانی که گوشی شما به صورت غیرمنتظره‌ای خاموش شود، به صورت خودکار فعال خواهد شد.

دومین نسخه بتا iOS 11.3 به طور کامل قابلیت بررسی سلامت باطری را ارائه نمی‌کندهمانطور که گفتیم این نسخه آزمایشی است و به نظر می‌رسد قوانینی که در بالا مشاهده می‌کنید در نسخه‌های بعدی بهبود پیدا کرده و با کاربران تعامل بیشتری پیدا کنند. صفحه‌ی Battery Health در دومین نسخه بتا iOS 11.3 شامل اطلاعاتی از حداکثر ظرفیت باطری (Maximum Capacity) و حداکثر ظرفیت عملکرد (Peak Performance Capability)‌ است. مورد نخست حداکثر ظرفیت باطری گوشی شما را از زمانی که باطری آن نو بدوه اندازه گیری می‌کند. باتری‌ها از زمانی که برای نخستین بار مورد استفاده قرار می‌گیرند از ظرفیت 100 درصدی برخوردارند و در طول زمان با توجه به فرآیندهای شیمیایی که در داخل آن‌ها به وجود می‌آید ظرفیت آن‌ها کاهش میابد و ممکن است ساعات کمتری در هر بار شارژ عمر مفیدی برای ارائه کردن داشته باشند.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید