گروه:گوناگون
منبع:
تاریخ:1396/12/20 20:39
تعداد مشاهده:1400
خطرات باطری های سکه ای برای کودکان

باطری های دکمه ای وسیله ای پر کاربرد و مفید هستند , در این میان از  جذاب و زیبا برای کودکان است. این باطری ها که دارای ظاهری کوچک و براق هستند انرژی مورد نیاز برای به کار افتادن سایر وسایل را فراهم می کنند. بسیاری از کودکان و نوزادان به دلیل شکل ظاهری این باطری ها , جذب آن شده و از روی کنجکاوی آن را می خوردند این امر یک جشن و مراسم شادی را به یک فاجعه تبدیل می کند.

 


در ایام نزدیک به تعطیلات در بخش اورژانس بیمارستان ها شاهد کودکان زیادی هستیم که این باطری ها را قورت داده اند , از آن جا که این مواد تشکیل دهنده این باطری ها لیتیوم و اکسید نقره است و بلع آن بسیار خطرناک بوده و حتی ممکن است باعث مرگ شود. امروزه به دلیل سایز کوچک این باطری ها , در اسباب بازی های زیادی مورد استفاده قرار می گیرند، وقتی باطری از اسباب بازی خارج شود اندازه ای حدود یک شیرینی‌ اسکیتل و یا حتی اندازه ای کوچک تر از آن دارد , سایز کوچک و ظاهر جذاب کودکان را به خوردن این باطری ها تشویق می کند.

پس از بلع , به دلیل عدم تحمل مری در برابر اسید , شرایط و وضعیت فرد به سرعت بحرانی شده و مشکلات جدی پیش می آید. حتی اگر این باطری ها برای مدت کمی در مری باشند به سرعت فاسد شده و باعث التهاب و تورم مری می شود. این تورم از سویی مثبت است چرا که مانع رسیدن باطری به معده می شود , از سویی دیگر نیز حضور باطری در مری باعث سوخته شدن دیواره های آن و ایجاد حفره در مری می گردد. جاسوئیچی , کارت تبریک , ماشین حساب‌ , تزئینات تعطیلات کنترل‌ از راه دور از جمله وسایلی هستند که باطری های دکمه ای در آن ها استفاده می شود.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تصاویر مرتبط
Image
Image
Image