گروه:موبایل و تبلت
منبع:
تاریخ:1396/12/17 17:54
تعداد مشاهده:1034
حالت ذخیره باطری در اندروید P ظاهر رابط کاربری گوشی را تغییر نمی‌دهد

حالت ذخیره باطری که برای نخستین بار در سال 2014 و همراه اندروید 5 معرفی شد، باعث می‌شد تا نوار وضعیت گوشی شما به رنگ نارنجی درآید. این قضیه باعث می‌شد تا زمانی که باطری گوشی شما درصدهای پایانی شارژش را سپری می‌کند، متوجه آن نشده و هشداری نیز برایتان ارسال نشود. خبر خوب این که حالت ذخیره باطری در اندروید P دیگر به رنگ نارنجی درنیامده و به جای آن، یک نوتیفیکیشن دائمی در منوی نوتیفیکیشن‌ها ظاهر خواهد شد.

 

شما می‌توانید با باز کردن رو به پایین این نوتیفیکیشن در مورد حالت Battery Saver اطلاعات کسب کرده و متوجه شوید زمانی که این حالت بر روی دیوایس شما فعال باشد، چه تغییراتی به وجود خواهد آمد. شما همچنین می‌توانید با انتخاب مستقیم خود نوتیفیکیشن به صفحه‌ی تنظیمات ذخیره باطری رفته و تغییرات دلخواه را اعمال کنید.

 در اینجا همچنین یک علامت + نیز در کنار باطری گوشی شما قرار خواهد داشت. گرچه اندروید 8 اوریو نیز شامل چنین علامتی بود. از نظر کارایی نیز حالت ذخیره باطری در اندروید P تغییری نداشته است. در واقع این قابلیت ویبره‌ی دیوایس را کاهش می‌دهد، سرویس‌های مبتنی بر مکان و اغلب داده‌های فعال در پس زمینه را متوقف می‌کند. با فعال کردن این حالت، اپلیکیشن‌ها تا زمانی که آن‌ها را اجرا نکنید به‌روزرسانی نخواهند شد. همین قضیه موجب افزایش بهره‌وری باطری گوشی و افزایش طول عمر آن در هر بار شارژ گوشی می‌شود.

 

شما می‌توانید حالت ذخیره باطری را یا از طریق بخش تنظیمات فعال کرده و یا آن را طوری تنظیم کنید که اگر میزان درصد شارژ گوشی به حد خاصی رسید آن به صورت خودکار فعال شود. این یک قابلیت جذاب برای کسانی است که مدت زمان زیادی را به دور از شارژر خود هستند و می‌خواهند مدت زمان بیشتری را در طول روز از گوشی خود استفاده کنند؛ هرچند محدودیت‌هایی نیز برای فعالیت گوشی در نظر گرفته می‌شود.

برچسب ها: باتری باطری android p
با دوستان خود به اشتراک بگذارید