گروه:موبایل و تبلت
منبع:
تاریخ:1397/11/07 12:11
تعداد مشاهده:164
بررسی عملکرد باطری ایفون7پلاس اپل

بررسی عملکرد باطری موبایل اپل 7پلاس

اپل با توجه به حذف جک ۳.۵ میلی‌متری صدا و فضای خالی که این اتفاق در اختیار طراحان قرار داده توانسته حجم باطری را از ۲۷۵۰ میلی‌آمپر ساعت به ۲۹۰۰ میلی‌آمپر ساعت برساند. اپل وعده‌ی افزایش یک ساعتی شارژدهی باطری را داده است که این موضوع در تست‌های ما نیز نمایان است.

اما عملکرد باطری این فبلت در عمل چگونه است؟ طبق روال همیشه روشنایی صفحه نمایش آیفون را روی ۵۰ درصد قرار داده، ارتباطات بی‌سیم را قطع کرده و ویدئویی با رزولوشن HD را تا رسیدن شارژ باطری از ۱۰۰ به صفر پخش کردیم.

 باطری آیفون 7 پلاس توانست در این تست قبل از اتمام کامل شارژ  ۱۴ ساعت و ۲۰ دقیقه دوام بیاورد که این مدت زمانی بسیار خوب به شمار می‌رود. به علاوه آیفون ۷ پلاس می‌تواند تا حدود ۱۲ ساعت وبگردی را نیز برای کاربران تضمین کند.

همانطور که می‌دانید آیفون ۷ پلاس شارژدهی بسیار خوبی دارد و عملا یک روز نیمه سنگین کاری را به خوبی جواب خواهد داد.

البته آیفون ۷ پلاس در قیاس با گذشته شارژدهی بهتری دارد، اما این تفاوت در استفاده روزانه چندان محسوس نیست. اما مهم‌ترین بخش زمان بسیار طولانی مدت شارژ آیفون ۷ پلاس است. برای شارژ باطری فبیلت اپل با استفاده از شارژر تعبیه شده در جعبه‌ی گوشی نیاز به سه ساعت زمان دارید که در قیاس با رقبایی که حالا از شارژ سریع پشتیبانی می‌کنند بسیار ناامید کننده است.

علاوه براین، سوییچ کردن نرم بین چهار هسته پردازنده و همینطور استفاده حداکثری از دو هسته ضعیف‌تر، باعث شده عمر باطری در آیفون ۷ پلاس بیشتر از نسل قبلی خودش باشد.

 

عمر باطری چگونه است؟

حتما می‌دانید که اپل از شر پورت ۳.۵ میلیمتری هدفون خلاص شده تا هم موتور تپتیک انجین بزرگتری استفاده کند و هم حجم باطری آیفون را افزایش دهد.

 

علاوه براین، سوییچ کردن نرم بین چهار هسته پردازنده و همینطور استفاده حداکثری از دو هسته ضعیف‌تر، باعث شده عمر باطری در آیفون ۷ پلاس بیشتر از نسل قبلی خودش باشد.

 

باطری این گوشی نه تنها نسبت به آیفون ۶اس شاهد افزایش حجم بوده، بلکه در کل از نظر مصرف باطری نیز شاهد بهبودهایی بوده‌ایم. به گفته اپل باطری آیفون ۷ پلاس دو ساعت بیشتر از آیفون ۶اس دوام خواهد آورد و باید بگوییم این عدد درست است. در استفاده سنگین از آیفون ۶اس از صبح تا عصر، باطری از صد درصد تقریبا به ده درصد می‌رسید اما اکنون با آیفون ۷ پلاس این عدد حدود ۳۰ الی ۲۵ درصد است.

 

در آیفون ۷ پلاس نیز شاهد افزایش عمر باطری هستیم و این گوشی هم حدود یک ساعت بیشتر از ۶اس پلاس می‌تواند در یک استفاده سنگین شما را همراهی کند. ولی در نهایت احتمالا هر شب باید هردو گوشی را شارژ کنید تا روز بعد با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 


مشخصات فنی باطری:

طول: 110

 عرض: 50

 ضخامت: 3.2

 ولتاژ: 3.82ولت

 ظرفیت: 2900میلی امپر

 ساختار Li-Ion

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید