گروه:تجهیزات پزشکی
منبع:
تاریخ:1397/12/01 16:22
تعداد مشاهده:283
باطری مورداستفاده در ویلچربرقی

ویلچر ،وسیله‌ای است که برای افراد و بیمارانی که قادر به حرکت نیستند، استفاده می‌شود.

ویلچر بطور کلی به دو نوع برقی و غیر برقی تقسیم میشود. ویلچر غیر برقی هم خود دو نوع میباشد. نوع اول ویلچر معمولی یا تاشو که به اصطلاح انگلیسیFolding Wheelchair گفته میشود و به نوع دوم ریجید ویلچر که از همان اصطلاح Rigid Wheelchairگرفته شده، گفته میشود.


مادراینجا، به بررسی ویلچر برقی برند دی کی سیتی میپردازیم

شرکت تایوانی دی کی سیتی از سال 1987 فعالیت خود را آغاز کرد. انواع دستگاه های بدنسازی و صندلی های ماساژ تا اسکوتر، دوچرخه و موتور سیکلت الکتریکی و ویلچر از محصولات این شرکت می باشد. این شرکت باور دارد در هر کجا شهری وجود دارد، رویای لذت بردن از زندگی و بهره مندی از سلامتی، تعادل و تناسب اندام نیز وجود دارد. بنابراین نوآوری، طراحی و تولید محصولات متنوع این شرکت نیز برپایه برآورده ساختن این رویا شکل گرفته است. ویلچرهای برقی معمولا بسیار سنگین هستند به طوری که برای حمل و نقل آن ها نیاز به ون هایی با رمپ های خاص وجود دارد. ویلچر برقی جدیدی ساخته شده که این قاعده را بر هم می زند و می تواند به راحتی در صندوق عقب یک اتومبیل جای گیرد. این ویلچربرقی که نام آن زینگر است و حدود 18 کیلوگرم وزن دارد، می تواند حدود 13 کیلومتر مسافت را با سرعت 10 کیلومتر بر ساعت طی کند. فرمان های این ویلچر در دو طرف آن قرار داشته و فرمان هر طرف می تواند چرخ های آن سمت را کنترل کند. این ویلچر را می توان به راحتی تا کرده و در صندوق عقب یک اتومبیل جای داد.

سازندگان این ویلچر امیدوارند تا استفاده از آن بتواند جابجایی بیماران کم توان را راحت تر کند. این ویلچر برای افراد کم توان و یا دارای بیماریهایی مانند ام اس، آرتریت ( ورم مفاصل ) و … به طور کل بیماریهای کم توان کننده نیروی حرکتی انسانها مناسب است. اگر با این تفاسیر فکر می کنید به این ویلچر کارآمد نیاز دارد، برای تا کردن این ویلچر کافیست فقط کابل آزاد کردن را بکشید تا زینگر 18 کیلوگرمی تنها در یک لحظه جمع شود.


باطری :

باطری مورداستفاده در این مدل از ویلچر، باطری لیتیوم یون میباشد،که این نوع باطری قابلیت شارژ مجدد را دارد وتعداد یک باطری برای استفاده در این ویلچر کافیست.و زمان موردنظر برای شارژ باطری 3ساعت میباشد.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید