گروه:موبایل و تبلت
منبع:
تاریخ:1396/11/03 18:29
تعداد مشاهده:3778
باطری دوگانه آیفون X با ظرفیت 2716میلی آمپر

تاکنون خبرهای زیادی از آیفون X در فضای مجازی منتشر شده است و تقریبا بسیاری از کاربران در خصوص این پرچمدار کمپانی اپل اطلاعات زیادی دارند و نکته ی مبهمی برای آنها باقی نمانده است. برخی از کاربران این گوشی هوشمند که قبل از موعد عرضه ی رسمی، گوشی خود را دریافت کرده بودند، اطلاعات زیادی رادر خصوص نحوه ی عملکرد و کارکرد این گوشی منتشر نموده بودند اما امروز یک ویدئو با تصاویر متفاوت تری از طراحی این گوشی در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده ی قطعات داخلی این گوشی هوشمند می باشد.

آیفون Xیکی از نکات جالبی که در طراحی قطعات داخلی این گوشی وجود دارد این است که طراحی کلی آن شباهت بسیار زیادی به گوشی های آیفون سری قبل دارد و نمایگشر آیفون X نیز از قسمت بالایی جدا می شود، به طوریکه از سمت راست به برد متصل شده است، در واقع لولای آن به سمت راست می باشد.


آیفون Xیکی از نکات مهمی که پس از باز کردن این گوشی متوجه خواهید شد باطری دوگانه ی این گوشی می باشد، احتمالا این کمپانی به جای اینکه یک باطری بزرگ طراحی نماید، تصمیم گرفته است تا از دو باطری کوچک برای تامین انرژی این گوشی استفاده نماید.

آیفون Xنکته ی آخر اینکه، قبل از خارج کردن باطری باید در ابتدا برد این گوشی را خارج کنید و شاید با مشاهده ی برد آن شوک زده شوید، زیرا بسیار کوچک می باشد.
شرکت اپل یکی از برترین شرکت های تولید کننده گوشی هوشمند در سراسر جهان می باشد. اما یکی از بزرگ ترین ایراد های این شرکت عدم اعلام طول عمر و حجم باطری و سایر مشخصات آن است. پس از باز کردن آیفون ۱۰ , فهمیدیم که باطری این گوشی دو عدد بوده و توانایی آن حدود ۲۷۱۶ میلی آمپر می باشد، این عدد نشان می دهد قدرت باطری این گوشی کمی بیشتر از آیفون ۸ است. از قرار معلوم اپل تفاوت چندانی بین باطری های دو گوشی آیفون ۸ و آیفون X ایجاد نکرده و از آیفون ۸ پلاس ضعیف تر می باشد. در مقایسه با گوشی های اندروید نیز الجی وی ۳۰ و پیکسل ۲ ایکس ال از آیفون X بهتر بوده و گلکسی نوت ۸ و اس پلاس از آیفون X ضعیف تر هستند.

 آیفون X رابط کاربری سیستم عامل iOS بسیار سفید استفاده شده در صفحه نمایش آیفون X باعث شده باطری آیفون ۸ پلاس علی رغم حجم کم تر طول عمر بیشتری داشته باشد.نکته دیگر مدت زمان شارژ این گوشی ها می باشد باید گفت که گوشی های اپل واقعا سریع شارژ می شوند اما کمی دور از انصاف است که اپل برای کاربران خود یک شارژر سریع تهیه نکرده و در کنار این هزینه های بالا افراد مجبورند دوباره پول زیادی برای تهیه این گونه وسایل پردازند.

 

در مقایسه با شرکت بزرگ سامسونگ باید گفت , اپل برای پرچم دار خود که به عنوان برترین گوشی جهان معرفی شده یک شارژ ۵ واتی ( ۵ ولت ۱ آمپر ) ارائه داده در صورتی که سامسونگ برای گلکسی نوت ۴ که هم دوره آیفون ۶ یک شارژر سریع ۱۵ واتی تهیه کرده است. نکته قابل توجه درباره آیفون X مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کامل گوشی است. جالب است که آیفون X پس از ۳ ساعت کاملا شارژ می شود این در حالی است که گلکسی نوت ۸ فقط در مدت ۱ و نیم ساعت فول شارژ می شود.
کد فنی این باطری 00351-616 می باشد و با ولتاژ 3.81 دارای 2716 میلی آمپر ظرفیت است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید
تصاویر مرتبط
Image
Image
Image